Turistické stezky

Výchozím bodem je parkoviště u řeky, hned u východu z autokempu Orlice. Žádný host nevynechá procházku lesoparkem „Lipová stráň". Při procházce v tomto přírodně krajinářském parku se můžete rozhodnout kterou z naučných stezek zvolíte. Zmíněné trasy jsou časově nenáročné a jsou vhodné i pro rodiny s dětmi a zdravé seniory.

1.trasa (M.Jana Husa) - Procházku můžete zahájit po pěší cestě, která vede podél autokempu Orlice až na konec objektu. Zde po několika metrech přejdete most pro pěší přes řeku a pokračujete až ke kapličce, kde se nachází i penzion „U kapličky". Odtud již stoupáme traversem Lipovou strání až na hřeben. Po cestě si můžete odpočinout při zamyšlení u jednotlivých výjevů Ježíšovi křížové cesty, která celou cestu zdobí. Po modře značené stezce takto dojdete až na „Husův vršek" (místní označení U křížku). Zde se údajně konaly vzpomínkové akce příznivců M.Husa a je zde i památné místo Kosteleckých skautů. Nabízí se zde překrásný výhled na údolí řeky, město i na nepříliš vzdálené vrcholky Orlických hor. Délka trasy asi 2km.

2.trasa - Dále vlevo můžete pokračovat po stezce Karla Jaromíra Erbena, která je značená zeleně. Dorazíte k památníčku po borovici „Erbence". Po cestě, jež vede po hřebínku Lipové stráně, takže kráčíte takřka po rovné cestě. Tady údajně slavný autor napsal báseň „ Věštkyně". Odtud můžete sestoupit po křížové cestě zpět ke kapličce a pak do autokempu Orlice. Délka trasy asi 3km.

3.trasa (Gutha - Jarkovského) - Tato trasa je značená červeně a můžete od Erbenky pokračovat po takto značené cestě a sestoupit k řece, kde objevíte staročeskou chaloupku, kde se můžete občerstvit v Sekyrkově studánce Panny Marie. Ten kdo dává přednost bohatšímu občerstvení může navštívit příjemnou restauraci v penzionu „Podhorní mlýn". Sem se dostanete po úzké lávce přes slepé rameno. Pro návrat do autokempu Orlice můžete zvolit jak cestu kolem slepého ramene až ke splavu, který snadno po lávce zdoláte. Druhá varianta návratu je po mostě přes řeku a pak po pravém břehu Divoké Orlice zpět do autokempu. Délka trasy je asi 5km

s

Používáme odzkoušené vodácké vybavení od českých výrobců – kvalitní a pohodlné.

Kutlíci
Hiko
Profiplast
Železný