Výlety do okolí

V okolí autokempu Orlice, je mnoho zajimavých turistických míst. Přímo v Kostelci nad Orlicí si můžete prohlédnout zámek, který byl postaven v empírovém stylu v letech 1829 - 1833 podle plánů vídeňského architekta Jindřicha Kocha pro hraběte Josefa Kinského, jehož rodině kostelecké panství patřilo od roku 1796. V okolí zámku je přírodně-krajinářský park, který patří k nejstarším rezervacím Orlických hor a Podorlicka. V Kosteleckém parku se nachází řada významných starých stromů a dendrologických rarit.

Ve směru na Hradec Králové je 2 km od Kostelce zámek Častolovice. Jsou zde bohaté sbírky a rozlehlý park s oborou s bílými daňky.

Dále v tomto směru asi 25 km je město Třebechovice, kde je na náměstí muzeum betlémů, v němž největší je světoznámý "Proboštův betlém", který byl vystavován na světové výstavě EXPO v Montrealu. Též zde najdeme muzeum motoveteránů.

Po hlavní silnici můžeme pokračovat do Hradce Králové, které je nazýváno salonem republiky pro svou krásnou architekturu a citlivé spojení staré a nové výstavby. Je centrem celého východočeského regionu.

Směrem na východ od Kostelce jsou Doudleby se zámkem, kde je umístěna zajímavá vojenská expozice a Vamberk, s muzeum paličkované krajky.

Z Vamberku můžeme pokračovat na Potštejn se zříceninou hradu. Toto městečko je též rekreační oblastí. Pěkná vycházka je odtud podél Orlice do Litic.

Z Kostelce severně 8 km leží Rychnov nad Kněžnou. Je to společenské a kulturní centrum podhůří Orlických hor (zámek, galerie, muzeum).

Rychnov nad Kněžnou je také výchozím bodem výletů do Orlických hor (Deštné, Zdobnice, Říčky). Deštné je vzdáleno asi 25 km a je to lyžařské středisko západní části Orl. hor. Cyklisté mohou využít CykloBUS jezdící z Palackého náměstí v Kostelci nad Orlicí do Orlických hor.

V létě je pěkná procházka ze Šerlišského mlýna na vrcholek Šerlichu (1000m n.m.), s restaurací Masarykova chata odkud je pěkný rozhled do vnitrozemí Čech i Polska. Lze sem vyjet autem.

Od Masarykovy chaty vede naučná stezka do přírodní rezervace Bukačka se vzácnými stromy (prales).

Pěkný výlet můžeme podniknout na zámky v Opočně, a Novém Městě nad Metují, kde je také zajímavé náměstí a u zámku krásný park ve francouzském stylu. V Dobrošově u Náchoda lze navštívit vojenské pevnosti z doby před II. světovou válkou.

Jižním směrem z Kostelce se nachází město Holice v Čechách s muzeum cestovatele Emila Holuba (Africká expozice - zajímavé hlavně pro děti).

Cestou do Holic se můžete zastavit ve Velinách, kde je vzácná památka lidové architektury - dřevěný kostelík.

Používáme odzkoušené vodácké vybavení od českých výrobců – kvalitní a pohodlné.

Kutlíci
Hiko
Profiplast
Železný